Zpívající vs. na nástroj hrající aneb pohled z trochu jiné strany

Napsal Adminka (») 24. 8. 2011 v kategorii Názory fanoušků, přečteno: 1269×
listen-to-music.jpg

Příspěvek od „mladého rádobyspisovatele, jehož jméno začíná na T.“ mě inspiroval k napsání článku, který jsem konec konců už kdysi autorce blogu slíbila =). Nabídnu vám v něm můj názor, protože co člověk to názor a tím mým nechci nijak zpochybňovat ten „pana T.“ =) Chci jen nabídnout pohled z jiné strany.

            V něčem s „panem T.“ (snad nevadí, že Ti tak říkám, vážený pane T. =) souhlasím a to konkrétně v bodě, že zpěvák je někdo, kdo je tváří skupiny, že je to ten „nejdůležitější.“ Že právě to může být důvodem, proč ho má spousta lidí nejradši.

Já se přiznám, že pro mě jsou frontmani taky ti „nejatraktivnější“ a to z toho důvodu, že jsem asi posledních pět let duší „básník,“ rádoby básník, prostě skládám slova tak, aby popisovaly různé emoce, situace, hraju si s nimi, aby se rýmovaly. Takže strašně ráda naslouchám zpěvákům a i přes moje ne úplně nejlepší porozumění mluvenému/zpívanému slovu v angličtině se snažím pochytit co nejvíc a hledám si na netu překlady mých oblíbených songů, nebo si je sama překládám. Dalo by se říct, že texty jsou pro mě to nejdůležitější. Slova, poselství - to je to, co mě zajímá nejvíc.

            Druhá část mého já je ale nadšený začínající kytarista, dobře, kytaristka :-D Vlastním modrou elektrickou kytaru Ibanez a je to jedna z nejkrásnějších věcí, co jsem kdy viděla. Její zvuk je pro mě jeden z nejúžasnějších zvuků vůbec. Tím pádem věnuji hodně velkou pozornost i kytaristům, obdivuju je za to, co se svými nástroji dokážou a říkám si, že bych chtěla umět hrát jako oni a občas naivně věřím, že to třeba jednou umět budu =)

            Na druhou stranu je pravda, že kdybych si měla vybrat mezi zvukem elektrické kytary a baskytary, tak to nedokážu. Protože baskytara … To je něco. Je to nástroj při jehož zvuku mi naskakuje husí kůže. Dál to nechám být, protože by z toho vznikl nesmyslný výlev =)

            Když jsem se nad sebou nedávno zamýšlela, tak jsem došla k závěru, že nejméně jsou pro mě atraktivní bubeníci (Eddie, Larry … (a ostatní bubeníci z mých oblíbených kapel, omlouvám se - to nemění nic na tom, že vás miluju :-D) Nemění to nic na faktu, že když mám ráda nějakou kapelu, tak ji mám ráda jako celek =) Říkám si, měla bych ráda U2 tak, jak je mám ráda kdyby se některý z členů rozhodl, že už má všeho dost a odešel by? Ne, to by už pak nebyli U2, protože U2 nejsou jen Bono … Měla bych ráda OneRepublic, kdyby se Brent, Eddie, Drew, Zach a nebo Ryan rozhodl, že bude dál sólo a že v kapele končí a na jeho postu by jej nahradil někdo jiný? Ne, neměla.

            Možná jsem to jen já - šílený nadšený hudební fanoušek =), možná je to jen můj názor, ale chtěla jsem se o něj podělit, protože si říkám, že se třeba najde někdo, kdo se mnou bude souhlasit. Chtěla jsem jen prostě říct, že ne každý musí mít nutně nejradši frontmana. Záleží to na povaze a zájmech posluchače =)

            S pozdravem všem hudebním fanouškům napsala Gábi =)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
brent-kutzle-lover.blog.cz z IP 90.182.221.*** | 30.8.2011 17:42
Máte pravdu, kdyby jeden ze členů odešel, nebyli by to prostě ONI. Vždycky jsem obdivovala bubeníky, udávají songu rytmus a prostě jsou nepostradatelní v kapele. Takže miluju Eddieho. A největší slabost mám pro Brenta...Asi proto, že je v kapele něčím zvláštní - hraje na cello, je to 'mladá krev. Upřímě, v jaké rockové kapele je čelista? No tak napadly by mě max. dvě, ale to bych se musela hodně zamyslet. Příjde mi tak trochu tajemný a to mě naprosto uchvátilo. Samozřejmě mám ráda i Ryana, Drewa a Zacha. Miluju OneRepublic smile S nimi mám prostě Good Life ^^ smile
Ten od T. z IP 90.183.40.*** | 24.8.2011 11:59
To je dobrá myšlenka. Já bohužel nejsem schopný hrát na nějaký hudební nástroj smile, ale každopádně se mi to líbí. Všichni hledáme své vzory v tom, co sami děláme.
Adminka | 24.8.2011 12:30
A kdo je tedy tvůj vzor z oblasti literatury, rádobyspisovateli T.?
Ten, jehož jméno začíná na T. z IP 90.183.40.*** | 24.8.2011 13:20
No vzor... mám rád fantasy a v této oblasti se snažím psát. v mých očích je vrchol fantasy pětidílná Sága o zaklínači od Andrzeje Sapkowskiho, to jsou jedinečné knihy a rád bych se jim někdy přiblížil. To jsou ale jen mé sny, vzhledem k tomu, že mě se ještě nevydala ani čárka smile
Gábi z IP 85.13.123.*** | 24.8.2011 18:54
Jenom piš, protože jediná možnost, jak být v psaní dobrej je psát, zkoušet a zase psát. Není ale na škodu si přečíst i nějaký knížky o tvůrčím psaní, já četla třeba Tvůrčí psaní od Markéty Dočekalové. Ona o psaní napsala celkově tři knihy, tři díly toho Tvůrčího psaní a je to moc dobrý, třeba mě to pomohlo a ledacos jsem se v téhle oblasti přiučila smile
Ten, jehož jméno začíná na T. z IP 90.183.40.*** | 25.8.2011 08:52
Ono mi ani nic jiného ani nezbývá, než psát a snažit se to poslat všude tam, kam se jen dá... každopádně děkuji za radu, mohl bych na to mrknout.smile
Adminka | 24.8.2011 08:05
Přemýšlela jsem nad tím (na žádný nástroj nehraju) a tudiž, co se týče mě, nejraději mám frontmany... někdy je to znát víc, někdy míň, ale ať už je to 1R, Simple Plan nebo Green Day, vždycky je pro mě nejdůležitější zpěvák (i když u OneRepublic, potom, co jsem si udělala blog, hledám zprávičky o všech... asi bych byla dost zklamaná, i kdyby odešel Zach, Brent, Eddie nebo Drew, ne jen Ryan, ale to už je zase jiná věc) a myslím, že je to taky proto, že pokud chci, o frontmanovi najdu nejvíc informací, rozhovorů (jak už psal Spisovatel T.) a z toho důvodu se o něj můžu více zajímat, zjistím o něm víc věcí, a proto na mě může taky více zapůsobit.

Je to možná trochu jako když je nějaký nový, povedený film. Lidi mají rádi hlavního hrdinu, všude se o něm píše a najednou je hrozně populární. Za čas ale nadšení z filmu pohasne a do doby, než má herec nový film, nic moc si o něm nepřečtete, novinky ani rozhovory nenajdete a pokud na vás ten herec neudělal opravdu neskutečný dojem, pozapomenete na něj (alespoň na čas) také. Stejně je to s hvězdami seriálů. Trošku jsem se zamotala, ale chtěla jsem tím říct, že čím větší možnost přísunu informací, tím víc je zájem možný a v tom mají frontmani skupiny jasné plus.

Tohle je ale můj případ... vůbec mě ale nenapadlo to, co Gábi - to, že pokud je člověk hudebník, vnímá to jinak. Asi vždycky, když někdo něco dělá, o něco se snaží, na něčem pracuje, obdivuje někoho, kdo dělá to samé.
Gábi z IP 85.13.123.*** | 24.8.2011 11:18
Mně napadlo ještě něco. Já myslím, že když máš doopravdy ráda nějakou kapelu a máš ji ráda dlouho, třeba dva roky a nebo delší dobu, tak přece nejde mít ráda jen frontmana. Je jasný, že ten tě zaujme nejdřív, protože je všude nejvíc vidět a víš o něm nejvíc, protože je o něm všude nejvíc věcí. Ale časem si snad oblíbíš i ostatní členy kapely, ne? Já vim, jak to bylo u mně s U2 (uvádím je, protože je poslouchám delší dobu než 1R) Taky jsem ze začátku byla jen Bono, Bono! a nikdo jinej mě nezajímal, ale to se časem změnilo. S 1R je to vlastně to stejný.
Adminka | 24.8.2011 12:31
Jo, asi je to většinou tak... já jsem začala pořádně vnímat ostatní z 1R právě tehdy, když jsem začala psát tenhle blogík smile a v té době jsem měla tuhle skupinu už dost dlouho ráda.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset