1R: "Naším největším koníčkem je hudba."

Napsal Adminka (») 9. 5. 2011 v kategorii Rozhovory, přečteno: 1225×
3413b8ad7f9e13611c4abe6d4dbdd9.jpg

Další rozhovor, tentokrát s celou skupinou OneRepublic. Dozvíte se v něm, kde čerpají inspiraci, kde tráví volný čas, co jsou jejich největší koníčky nebo třeba to, jak si vedli ještě jako studenti.

Jak jste se poprvé seznámili s hudbou?

"Všichni jsme začali hrát už ve škole. Vlastně jsme kvůli hudbě buď ukončili studium nebo nám byla sebrána stipendia a nebo v tom nejlepším případě jsme vysokou sotva dodělali. Všichni jsme už hráli v kapelách  několik let předtím než jsme se odstěhovali do Los Angeles a začali společně jako 1R. Když se na to podíváme zpětně bylo divné se odstěhovat do LA. Mohlo to být jedno z nejhorších míst pro start kapely a zaujmutí fanoušků, ale nenapadlo nás nic lepšího."

Proč stále pokračujete v hudebním průmyslu? Jaká je vaše motivace?

"Hudební průmysl se hodně změnil od doby, co jsme začínali. Je to pořád něco tak vzrušujícího a pokaždé nového. V současné době je určitě mnohem těžší uživit se hudbou než tomu bylo, když jsme vyrůstali, protože lidé už nekupují alba tak jako tomu bylo zvykem dřív. Nejsou tolik vidět nové kapely na MTV a těžko jsou slyšet v rádiu. Nejvíce vzrušující na tom je, že hudební průmysl stále čeká na další, nové umělce, kteří najdou cestu, jak obejít pravidla a ukázat svojí hudbu."

Co je důležitým trendem v hudebním průmyslu? Jak to vidíte vy?

"Myslíme, že je důležité jednat správně, být realistou a poskytovat fanouškům výhody, třeba předměty zdarma. Nejdůležitější věcí pro všechny umělce by mělo být rozvíjení jejich fan základny. Všichni, kteří uspěli, vědí, že je důležité dávat svojí hudbu na YouTube nebo správným způsobem komunikovat přes Twitter či MySpace."

Kde čerpáte inspiraci?

"Všude. Cestujeme víc času než strávíme doma, takže hodně inspirace pochází z pobývání v různých prostředích s různými lidmi. Spektrum lidského cítění je něco, co každý vnímá., spojuje nás to. Když  chcete vytvořit něco, co přinutí ostatní přemýšlet, udělejte něco, co pohne s vámi. Je tu velká šance, že to na ostatní zapůsobí také."

Máte nějaké rituály, které vám pomohou být kreativní?

"Víme, že mnoho umělců má zvláštní, specifické tvůrčí rituály, ale náš životní styl to nedovoluje. Často píšeme a nahráváme do našich notebooků, když čekáme na letadlo nebo na jiný odvoz."

Jaké jsou vaše největší koníčky?

"Souvisí to s naší kariérou a s naší kapelou. Všichni věnujeme hodně času tvorbě a psaní hudby i v našem volném čase. Takže bysme hudbu označili jako náš největší koníček. Jsme taky vášniví fanoušci rybaření, dlouhých procházek, vaření, lyžování..."

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a třináct