Rozhovor z AOL Sessions

Napsal Adminka (») 12. 8. 2011 v kategorii Rozhovory, přečteno: 1252×
ryanteddergavinrossdalesublimeonerepublicof8vvdb8riyl.jpg

O tom, že se skupina OneRepublic zastavila v AOL Sessions a zazpívala tam pár písniček jsem psala zde. Teď jsem našla i rozhovor s Ryanem a Zachem.

Když jste na turné, hodně cestujete... jaké je to být tak dlouho od svojí rodiny a přátel?

Ryan: "Pro mě je to na začátku turné  vždycky nejtěžší. Jsem zvyklý na klid a odpočinek, najednou jsem od své rodiny a to je vždycky velmi těžké. Myslím si, že jsme ale už mnohem víc zvyklí než dřív nebo alespoň já jsem, ale myslím, že mluvím za většinu z nás. Je to skoro jako, nechci říct autopilot, ale cestování už je tak docela rutinou. Víte, volání do hotelu, lety do města. Na chvilku jste v autobuse a jedete ze Seattle do Sacramenta, potom zase v letadle, které míří se Siberie do Vídně."

Když jste vyrůstali, v pozdních 80. letech, Bon Jovi a Mötley Crüe vydali známá videa o tom, jaké je cestování během turné. Co je na těch klipech pravdivé?

Zach: "Obraz, který podávají není náš případ hned z několika důvodů. Například nejsme rock 'n' roll kapela. Jsme tak říkajíc docela dole na zemi."

Ryan: "Sex, drogy a rock 'n' roll."

Zach: (směje se) "Jo, žádný sex, žádné drogy, za to pop-rocková hudba na turné."

Zpíváte několik coverů. Reagoval na to některý z umělců a bylo to pozitivní?

Ryan: "Co se týče našich coverů, dostali jsme skvělou zpětnou vazbu. Ne na všechny, ale povím něco o těch dvou nejlepších - takže ten první, už je to nějaká doba, tak dva a půl, tři roky zpět. Vydávali jsme EP čtyř písní, bylo tam Stop And Stare, náš druhý singl, vyšel v Conway Studios v L.A. a oni řekli, že bychom si měli vybrat nějaký cover. Vzal jsem si píseň Last Goodbye od Jeff Buckleyho, je to moje hodně oblíbená skladba, takže znám každé slovo, každý detail toho, co zpívá."

"A tak jsme zkoušeli, pořád znovu a znovu a znovu, protože jsem říkal klukům, pokud to nedáme, dostaneme od fanoušků Jeffa. Na iTunes byli lidé, kteří náš cover milovali, psali třeba - tohle je nejlepší cover téhle písně, který jsem kdy slyšel."

"Tak a ten druhý je Mercy od Duffy pro BBC Radio 1. Dělat cover k písni Mercy, která byla číslem 1 v Británii a Stop And Stare právě přicházelo do hitparád, uf... V rádiu jsme měli zazpívat obě písně... text k Mercy jsme se učili hodinu a půl před začátkem show, existujou i videa, z kterých je to poznat... no, někdy jsem na tom s hlasem dobře a někdy zase špatně. Tehdy, ten den, to bylo vážně dobrý. Šlo to přesně tak, jak jsem chtěl. Zazpívali jsme naší verzi a rádiu se líbila. Začali nás s touhle písničkou dávat v rádiu. Duffy nás chtěla vidět. Za pár dní jsme za ní přijeli do Itálie, vystupovali jsme na její show a ona byla velmi potěšena naší prací."

Zach: "Ona nás odchytila ve výtahu."

Ryan: "Jo, odchytla nás ve výtahu. To je pravda!"

Zach: "Byli jsme rádi."

Ryan: "Ona řekla: "Přála bych si, abyste neměli cover na Mercy. Teď si žádají vaší verzi." No jo, kdo ví, co všechno ještě vyzkoušíme a uděláme. Napsal jsem pár písniček do nového alba zpěvačky Adele. Rumor Has It je jedna z nich. Chceme si z ní udělat cover. Uvědomil jsem si ale, jak je ta píseň těžká. (směje se) Dostal jsem sám sebe - snažili jsme se tuhle písničku naučit hodinu před AOL Sessions a já si uvědomil, že to nepůjde. Nemůžete udělat cover z nějaké Adelininy písničky a pokazit to. To prostě nemůžete udělat. Stejně jako Buckleymu nebo komukoli jinému. Tak jsme vzali dnešní covery, ale myslím, že bychom se to měli naučit."

Zach: "Ano. Myslím, že Adele by mohla někomu vpálit pořádnou ránu do obličeje a to by bolelo."

Ryan: "Ona by mi narovinu řekla: "Oh, to bylo skutečně docela špatný."

Zach: "To bylo strašný."

Ryan: "Nemyslím si, že to chci po tomhle hrát."

OneRepublic - Last Goodbye (cover)

OneRepublic - Mercy (cover)

Vypadá to, že Ryan snad ty slova čte z mobilu. :-)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
brent-kutzle-lover.blog.cz z IP 90.182.221.*** | 12.8.2011 22:19
Díky za překlad. Né všemu jsem rozuměla ;D A co se týče cover Mercy...Je to super! smile Už jsem ji několikrát slyšela a nikdy nezklame... smile smile
brent-kutzle-lover.blog.cz z IP 90.182.221.*** | 12.8.2011 22:22
Jo a moje nejoblíbenější cover od nich je 7Nation Army/Sexy Back - fakt pecka ^^ smile A taky je hodně dobrá 'Gnarls Barkley - Crazy' Výborně zapracovaný Brentovo cello smile smile
Adminka | 13.8.2011 10:52
No jo, Brent je vždycky skvělej, stejně jako všichni z 1R! smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a devět