Ryan Tedder o spolupráci s finalisty AI

Napsal Adminka (») 9. 4. 2011 v kategorii Rozhovory, přečteno: 1076×
s040611-onerepublic.jpg

OneRepublic vystoupili se svou písní Good Life v americké show Conan. Ryan Tedder také mluvil o spolupráci s několika finalisty soutěže American Idol. V současné době pracuje na písních, které se objeví na druhé desce Adama Lamberta (2009, 2. místo). Ryan napsal také singl pro Davida Cooka (2008, 1. místo), singl nového alba Jennifer Hudson (2004, 7. místo), skládá taky pro Jordin Sparks (2007, 1. místo). Byl ve studiu s finalistou letošní řady soutěže American Idol (která ještě probíhá) Stefanem Langonem v týdnu s tématem Rock And Roll. Stefano zpíval píseň When a Man Loves a Woman a úspěšně postoupil do dalšího kola.

Nejste mezi producenty, kteří se měli podílet na letošní řadě soutěže American Idol. Jak jste se dostal ke spolupráci se Stefanem Langonem?

"Ano, bohužel nemám čas, abych byl po celou dobu soutěže ve státech. Zeptali se mě, když jsem se vracel zpátky do L.A. Bylo to vlastně hodně na rychlo. Nejprve jsem myslel, že mám spolupracovat s Pia Toscano (další finalistka 10. řady American Idol), ale potom mi zavolali, že je to chyba. Přemýšlel jsem nad špatnou písní pro špatného umělce. Takže jsem musel přemýšlet nanovo, nad něčím úplně jiným, ale teď jsem vážně rád, že to takhle dopadlo. Viděl jsem pár epizod z letošní řady a byl jsem unešen Stafanovým hlasem."

Co je vzrušujícího na práci se zpěváky z pěveckých televizních show?

"Kromě nedostatku času a chaosu je mnohdy dost těžké dostat z nich správnou intonaci. Někdy je to v přiděleném čase téměř nemožné. Ale Stafano je jeden z nejtalentovanějších zpěváků, co jsem kdy poznal. Nechtěl jsem si od toho moc slibovat, ale byl jsem opravdu překvapený tím, co předvedl ve studiu. Zdá se, že je zkušený profesionál, který ví, co dělá."

"Obecně lze říct, že je těžké pracovat s někým z Idolu nebo X-Factoru, protože oni jsou přesvědčeni o tom, že jejich nápady jsou bezva. Pro mě jako pro producenta je ale důležité udržet nad tím kontrolu a nenechat na nich všechna rozhodnutí. Je ale také důležité, aby umělec cítil, že na jeho názoru záleží. Chce to určitou rovnováhu."

Byl jste zklamaný, že jste nedostal práci s Pia?

"Ne, Stefano mi to vynahradil, dokonce víc než to, ale strávil jsem tři dny nad přemýšlením o Pie. Je to jako když jste opravdu hladoví a pořád mluvíte jen o čínském jídle. Když přijedete k čínské restauraci, zjistíte, že je zavřená a v jediném místě, kde je otevřeno prodávají pizzu. Nakonec ale zjistíte, že pizza je fakt dost dobrá!"

Nedávno jste byl ve studiu s Adamem Lambertem, pracujete na jeho druhé desce. Jak si myslíte, že na tom bude jeho album hudebně?

"Myslím, že je rocker. Určitě vytahne nějakou taneční píseň, ale po práci s ním si myslím, že je to rockový frajer a zároveň jeden z nejlepších mužských zpěváků. V jeho prvním albu zazněl snad každý hudební žánr pod sluncem, ale podle mě je velmi nakoněn rocku a myslím, že je to směr, na který se zaměří v budoucnu. Bez ohledu na to je Adam hvězda."

Adam se zmiňuje o tom, že jeho druhé album bude vážnější než to první... máte taky takový pocit?

"On je pořád hrozně vtipný a praštěný. Bavili jsme se ve studiu, on nebere absolutně nic vážně. Je stále drzý a sarkastický, ale ví, co chce. Pokud jde o mě, mám úspěch tehdy, pokud se snažím být originální a nepřemýšlím nad tím, co už tam venku je. Takže v podstatě a sobecky - všechno, co já opravdu dělám je, že píšu a produkuju písně pro Adama, které bych chtěl já sám slyšet."

Co David Cook... vyjádřil nějaké obavy?

"Myslím, že obavy ze spolupráce se mnou může mít někdo po písních Apologize, Halo nebo Already Gone proto, že vytvořím dlouhou, rozsáhlou baladu. Dokonce na prvním Adamovo albu je píseň Sleepwalker, kterou jsem složil, jsem prostě takový typ. Jednou za mnou David přišel a řekl mi, chci něco rychlejšího, takže jeho první singl je The Last Goodbye. Je to dost emotivní, zasáhne vás hlavně refrén v cca 40 sekundě písně. Je to okamžité."

A co David jako muzikant?

"Super, dobře hraje a skládá, podílí se i na textech. Mám ho rád, je to super chlápek."

Video z Conan show

Stefano Langone - When A Man Loves A Woman

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a dvě