Zach Filkins: "Třetí album bude více emotivní."

Napsal Adminka (») 27. 5. 2011 v kategorii Rozhovory, přečteno: 1632×
dsc-0022.jpg

Rozhovor se Zachem Filkinsem, hlavním kytaristou skupiny OneRepublic. Zach odpovídal na otázky uživatelů internetové stránky Uinterview.com. Odpovídal na otázky týkající se připravovaného alba, inspiraci kytaristů nebo například toho, jestli se hodlá vrátit na přehlídková mola...

Kdy vyjde vaše třetí album a jak se bude lišit od prvních dvou?

"Přesné datum vydnání alba ještě není známé. Mělo by být venku snad začátkem příštího roku. První singl by mohl být už na konci letošního roku nebo hned na začátku toho příštího. Co se týče zvuku - jsme jím posedlý, pořád o tom mluvíme. Možná se objeví víc kytary, hip-hopu... Také to bude určitě více, nevím, co je to správné slovo - snad emotivní. Budeme také zpívat sborově a tak podobně. Ryan bude psát stále melodie, které píše, takže neopustíme náše názory. Bude to nejlepší album v naší historii, o tom není pochyb. Budeme trochu experimentovat, možná i víc."

Jací kytaristé jsou vaší inspirací?

"Kytaristi, kteří mě inspirují, tak určitě David Gilmore. The Edge inspiruje asi každého, kdo chce hrát na kytaru a potom ještě Adrian Utley. To jsou ti hlavní."

Jaký zážitek na turné byl pro vás nejvíce vzrušující?

Jednoznačně, nejvíce vzrušující pro mě bylo, když jsme vystupovali ve Švýcarsku. Lyžovali jsme a jezdili na snowboardu. Organizátor nám řekl, že máme den volna a můžeme jít na snowboard. Slíbil, že nás na místo dopraví helikoptérou. Viděli jsme hory z ptačí perspektivy. Trvalo to asi 40 minut. Bylo to úžasné. Létali jsme sem a tam. Jeden z nejlepších zážitků."

Jak jste přišli na název pro kapelu?

"To se vyvinulo. Začali jsme jako Republic a důvod proč jsme chtěli něco takového je opravdu jen ten, že je to univerzální slovo, snadno rozeznatelné, snadno zapamatovatelné. Pak jsme o tom přemýšleli a uvdědomili si, že je to stejné, jako na mapě. Změnili jsme to na OneRepublic, protože pokud bychom do Google zadali jen Republic, vyjede nejprve několik zemí, bank, atd... tahle jsme na začátku seznamu."

Kde rádi hrajete v USA a potom v celém světě?

"Oblíbené místo mimo USA - tvrdý oříšek. Máme úžasná vystoupení a úžasné fanoušky po celém světě. Rádi lyžujeme, takže máme rádi Denver."

Vaše alba (Draming Out Loud a Waking Up) mají co dočinění se spánkem. Ponese se v podobném duchu i název třetího alba?

"To je dobrá otázka. Třetí album pravděpodobně stejné téma sdílet nebude. Částečně proto, že to byla tak trochu náhoda, nepřemýšleli jsme nad tím do budoucna, ale jsme rádi, je to trochu "legrační trik". Opravdu jsme neměli v plánu mít spící téma. Třikrát stejně znamená být uzamčený ve vlastním životě a to my nechceme."

Co posloucháte? Jaké interprety máte v iPodu?

"Jeden z mých oblíbených je právě teď Ghostland Observatory, hlavně proto, že jsem je viděl živě a docela na mě zapůsobili. Líbí se mi taky nové album Kings Of Leons nebo Radiohead. To je asi to, co mi právě rotuje v hlavě."

Co byste dělal při apokalypse zombií? Kde byste se schoval?

(směje se) "Tak to je opravdu velký problém. Byl bych ve srubu, kdesi v Montaně. Vlastně jsem nikdy v Montaně nebyl, ale mám na ní přesně vytvořený obrázek - krásné hory, voda a srub, který se zcela vyhývá veškerému nebezpečí."

Kdybyste nebyl ve skupině OneRepublic, co byste dělal?

"Osobně si myslím, že bych zkusil herectví. Možná by bylo zajímavé založit si nějaké wellness centrum. Byl by tam osobní trenér, terapeut i finanční poradce. Prostě by se tam pomáhalo ostatním s životem. Já ani nevím, jak by to mohlo fungovat. Obsahovalo by to spustu různých věcí, které lidi potřebují v různých situacích - finanční, rodinné, zdravotní nebo cokoli jiného. Bylo by super, kdyby bylo místo, které by mohlo pomoct se vším."

Máte v plánu vrátit se k modelingu?

"Nevadilo by mi dělat to. Myslím, že jsem s tím mohl přestat o dost dýl než jsem se rozhodl. Nebo kdyby přišla nabídka, která by byla spojena s OneRepublic, myslím, že by to bylo super. Ano, myslím, že bych mohl, nevylučuji to. Je to něco jiného než běžný den, je to legrace. Rozhodně ale nemám čas, abych běžel do studia a tam pro nějaký časopis nafotil pár fotek, muselo by to být něco zajímavějšího."

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a osm